15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
     Dörtyol ilçesinde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında, bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.
      Dörtyol Kaymakamlığı kutlama komitesinin koordinatörlüğünde düzenlenen etkinliklerde, ilk tören, 13 Temmuz 2018 Cuma günü Karahasan Paşa kışlası içerisinde bulunan Garnizon şehitliği ziyareti ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından din görevlilerince Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua okunmasını ile son buldu.
      Şehit ailelerinin de katıldığı tören sonrası şehitliklere karanfil bırakılarak dua edildi. Törene Kaymakam Murat BULACAK, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Savaş BALCI, Belediye Başkanı Yaşar Toksoy Cumhuriyet Başsavcısı İhsan TÜRKOĞLU ile kurum amirleri ve Şehit aileleri katıldı.
        Cuma namazı öncesi ise Nursan Camiinde Şehitler için hatim duası yapılarak dua edildi. 14 Temmuz 2018 Pazar günü ise Şehit aileleri için Dörtyol Kaymakamlığınca, Garnizon Komutanlığı gazinosunda kahvaltı programı düzenlendi.
      15 Temmuz Pazar günü “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Atatürk Parkı önünde toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla törenin düzenleneceği Saat Meydanına yürüdü. Kaymakam Murat BULACAK, Belediye Başkanı Yaşar TOKSOY, Garnizon Komutanı Savaş BALCI, Cumhuriyet Başsavcısı İhsan TÜRKOĞLU ve kalabalık bir gurubun katılması ile oluşturulan kortej Çaylı caddesini takiben Saat Meydanına geldi. Ellerinde Türk Bayrakları ile yürüyen gurup burada oluşturulan platformun önündeki programa katıldı.
      Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından din görevlilerince Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua yapılması ile devam etti. Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ve Kaymakam Murat BULACAK’ın birer konuşma yaptığı programda Sinevizyon gösterileri, oratoryo ile devam ederken, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak katılımcılara dinletildi. Dörtyol Müftülüğünce alandaki katılımcılara çorba ikramı yapılmasının ardından, Sela okunması ile program son buldu.
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.