DÖRTYOL’ DA 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI  OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
 
     Kaymakam Murat Bulacak başkanlığında, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle okul güvenliği  toplantısı düzenlendi.
    Toplantıda okullarda alınacak güvenlik tedbirleri, uyuşturucu madde kullanımları ile ilgili alınacak tedbirler, servis araçlarının denetimleri ve eğitimde kalitenin artırılmasına yönelik açıklamalarda bulunuldu ve değerlendirmeler yapıldı  
 
   Kaymakam Murat Bulacak, toplantıda yaptığı konuşmada , “Öncelikle yeni eğitim öğretim yılının ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Allah evlatlarımıza başarı ve sağlık versin” dedi.
 
   Kaymakam Murat Bulacak konuşmasında özetle şu ifadelere yer verdi:
 İlçemizde 2018-2019 eğitim öğretim yılında yaklaşık 32 bin öğrencimiz özel ve kamuya ait 79 okulda ders başı yapacak. Öğrencilerimizin evden çıkıp okulunda ders başı yaparak tekrar evine dönünceye kadar bizlere emanettir. Bu kapsamda, öğrencinin taşınması, okul çevreleri,  okulda kaldığı süre ve tekrar eve dönüş sürecindeki tüm işlemleri gözden geçirmeliyiz, bunun için özellikle okul önlerinde çocuklarımıza güvenli bir ortam sağlanması, öğrenci olmayan şahısların bu bölgelerden uzaklaştırılması gibi konular okul idaresi ile birlikte kolluk kuvvetlerimizin işidir, ihbar mekanizmasını çalıştırmamız gerekmektedir.” dedi.
 
   Okul çevrelerinde bulunan, parklar, büfeler ve izbe yapılarında sık sık kontrol altında bulundurulması gerektiğinin altını çizen Kaymakam Murat Bulacak,  uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadelede bu çok önemli bir unsurdur. Mıntıkasına göre gerek jandarmamız gerek emniyetimiz ve zabıtamız  zaten rutin kontrollerini yapmaktadır. Okulların açılması ile birlikte bu kontroller ve  devriyeler de en üst seviyeye çıkarılacaktır” dedi.
  Taşımalı eğitim nedeniyle 300’ e yakın servis aracının ilçede hizmet edeceğini kaydeden Kaymakam Murat Bulacak, özellikle okul giriş çıkış saatlerinde bölgedeki trafik durumuna göre kolluk kuvvetlerimiz gerekli tedbirleri alacaktır, Servis araçlarının yönetmelik ve kurallara uyum konusunda sık sık kontrolleri yapılacak olup bu konuda sıfır tolerans tanıyacağız. Çünkü bu araçlarda taşınan çocuklar hepimizin ve bunun için çok duyarlı olmalıyız”  şeklinde konuştu.
  Kaymakam Murat Bulacak ,ayrıca İlçe Milli Eğitim, Jandarma ve Emniyetten sorumluluk alanlarında bulunan okulların çevresi ile ilgili bir değerlendirme raporunun hazırlanmasını istedi.
   Toplantıya katılan kurum temsilcileri ise gördükleri eksiklikleri ve yapılması gerekli önerileri belirterek ilgili kurumlar nezdinde tamamlanması yönünde talepte bulundular.
   Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen 2018-2019 eğitim öğretim yılı hazırlık toplantısına Kaymakam Murat   Bulacak, Büyükşehir Belediyesi koordinatörü Tansel Demirel, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gürakan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şimşek, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Kabataş, STK temsilcileri, ilgili Kurum Müdürleri, Muhtarlar ve okul aile birliği üyeleri katıldı.
 
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.