Dörtyol ilçesinde  Uyuşturucu Madde ve Bağımlılığı ile Mücadele İlçe Koordinasyon Kurlu toplantısı gerçekleştirildi.
    Kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam Murat BULACAK  başkanlığında yapılan toplantıya, Belediye, Jandarma, Emniyet, Toplum Sağlığı Merkezi ile ilgili birim Müdürleri ve kurul temsilcileri katıldı.
     İlçe Sağlık Müdürü Dr. Halil CANBOLAT  ve Psikolog Duygu DASTAR tarafından kurulun çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
         Kaymakam Murat BULACAK kurulun aldığı kararların ivedilikle uygulandığını belirterek " İlçe Sağlık Müdürlüğündeki ilgili arkadaşlarımız özellikle bu yıl, Kur'an Kursları, Gençlik Merkezleri, okullar gibi gençlerin  bulunduğu yerlerin idarecilerine  uyuşturucu ile mücadele eğitimi verildi, 1063 kişi birebir bu eğitimden geçti. Yaz döneminde de özellikle Kur'an Kurslarımızda bu eğitimlere devam edilecektir." dedi.
         Özellikle  okul önlerinde tedbirlerin arttırıldığını, öğrenci olmayan  şahısların Emniyet ve Jandarma birimlerince  okul önlerine girmelerine müsaade edilmediğini belirten Kaymakam Murat BULACAK, kurumların koordineli çalışması, ailelerin bilgilendirilmesi, okul idarecilerinin de şüpheli durumlarda kolluk kuvvetleri ile bilgi paylaşımında bulunması ile  biraz daha sorunun üstesinden gelmiş oluruz "dedi.
         Toplantıda kurumlar uyuşturucu ile mücadele kapsamında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.