Dörtyol ilçesinde Şehit öğretmen Aybüke ve Necmettin Öğretmen’in adlarının verildiği Kütüphanenin açılışına Şehit öğretmenlerinin babaları ’da katıldı.
     Kuzuculu Ortaokulunda 54.Kütüphaneler haftası nedeniyle oluşturulan kütüphane törenle açıldı, Açılışa Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Çifçibaşı köyünde sınıf öğretmeni olarak görev yaparken 16 Haziran 2017 de Memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda bölücü terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilip aracı yakılarak kaçırılıp daha sonra da şehit edilen Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz ile, 9 Haziran 2017 de Batman Kozlukta şehit edilen Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’’nin babası Sadık Yalçın, Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak ve Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’ da katıldı.
     Törende bir konuşma yapan Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz, Karadeniz’den Hatay’a selam getirdim, cehalet bizi öldürülmez bizim emelimiz cehaletle mücadeledir, sizin gibi değerli devlet adamlarımız olduğu müddetçe bunu da aşarız, iyi ki sizin gibi değerli bir milletin evladıyım. Allah sizlerden razı olsun hep beraber mücadele edeceğiz, bu mücadelede canımız acıyacak benim nefsimin acıdığı gibi bütün Türk milletimizin canı acıyor inşallah çözeceğiz” dedi.
   Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın’ da Bizlerden sonra bu vatanı emanet alacak genç kardeşlerimiz evlatlarımız büyük Atatürk’ün işaret ettiği gibi İstikbal göklerdedir, göklere hakim olamayan varlığını devam ettiremez bunun örneğini de İHA ve  SHA larla gördük, bu ülkeyi yönetenlerin bir taş üstüne taş koymak için gece gündüz çalıştıklarını gördük “ dedi.
   Kaymakam  Murat Bulacak’ da, Terörün bitmesi için canla başla çalışan ve bu cehaleti yenmek için uğraşan öğretmenlerimiz şehit edildi, biz onlar bizlerin rahat uyuması için şehit oldu demeyelim, bizler rahat uyumayacağız onların bıraktığı yerden devam edeceğiz, Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin, Aybüke öğretmenimiz Necmettin öğretmenimizi bu cehaleti yenmek için oralardaydı” dedi.
  Daha sonra Okul aile birliği ve öğretmenlerin katkısı ile Okul bahçesinde dizayn edilen kütüphanenin açılışı yapıldı. Okul Müdürü Veli Andaç’ ta katılımcılara teşekkür eden bir konuşma yaptı.
Kaymakam Murat Bulacak ve Protokol üyeleri daha sonra Şehit Babası Hamit Yılmaz ve Sadık Yalçın’a birer plaket vererek Türk Bayrağı hediye ettiler.  Tören sonrası Kütüphanenin açılışı yapıldı.
    Kaymakam Murat Bulacak ve Protokol üyeleri daha sonra Şehit Babası Hamit Yılmaz ve Sadık Yalçın la birlikte Garnizon komutanlığını ziyaret ederek Başsağlığı dileğinde bulundular. Kaymakam Murat Bulacak daha sonra Şehit Babaları ile birlikte Kaymakamlık makamında bir süre sohbet ettiler.
 
 
DÖRTYOL KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :Abdi İpekçi Cd.DÖTYOL
Telefon :0 (326) 712 12 20
Fax :0 (326) 712 18 23
E-Posta :dortyol@icisleri.gov.tr
 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.